Linas

Mes esame Irena Fashion – natūralių lininių produktų gamintojai ir tiekėjai. Visi mūsų gaminiai yra unikalūs ir pagaminti įdėjus begalę meilės – gaminimas prasideda nuo pat medžiagos sukūrimo. Štai kaip mūsų gaminiai atsiranda:

 

Pirmiausia turime tik natūralius lininius siūlus.

Antras žingsnis yra medžiagos nėrimas. Tam naudojame labai senas nėrimo mašinas, o nerto lino medžiaga tampa patvari ir besitampanti. 

Tuomet sukuriame dizainus ir susiuvame medžiagas kartu.

Ir po viso šio proceso jau galima dėvėti unikalius ir išskirtinio dizaino gaminius, pagamintus Lietuvoje.

Kodėl “Irena Fashion”?

   Ši istorija ilga, jau vėlu, po vidurnakčio ir aš rašau po ilgos darbo dienos. Visi senai sumigę, aplink taip tylu ir ramu ir tai toks puikus metas papasakoti, kaip viskas prasidėjo ir kaip gimė Irena Fashion.

Viskas prasidėjo mano vyro mamos, Irenos Ivanickienės, dėka. Ji mylėjo viską, kas susiję su linu ir puikiai suprato, jog natūrali medžiaga visuomet išliks moderni ir paklausi ir tai, jog nertas, o ne austas linas yra be galo unikalus. Ji pradėjo nerti lininius siūlus labai senomis nėrimo mašinomis ir galutinis rezultatas buvo daugiau nei tiesiog tenkinantis – medžiaga atrodė puikiai, buvo patogi, pralaidi orui ir besitampanti. Po to, kai atrado šį metodą, ji gamino lininius pončus, šalikus ir palaidines 15 metų. Kaip bebūtų, gyvenimas ne visada gailestingas ir teisingas, ir Irena pradėjo jaustis prastai. Tuo metu mes dar nežinojome, jog tai klastingas vėžys. Aš jai padėjau vis dažniau. Keletas žmoniu pas mus įsidarbino, aš pradėjau keliauti į muges ir parodas aplink visą šalį. Kartu su Irena mes kūrėme naujus dizainus ir tai buvo naujų gaminių pradžia. Mūsų lininiai švarkai ir suknelės pasirodė esančios tokios unikalios, jog atsirado klientų, kurie jas pradėjo užsisakinėti netgi vestuvėms. Kiekvieną dieną klientų ratas vis didėjo, mūsų prekinis ženklas atsirado ant vis daugiau įvairių gaminių – suknelių, sijonų, švarkų, juos gaminome įvairių dydžių, įvairių spalvų. Mes augome.

Netgi po viso šito laiko aš vis dar galvoju, jog mes tik pradedantieji, kurių didžiausia svajonė ir tikslas yra mūsų unikalius nertus lino gaminiu parodyti pasauliui. Visuomet tikiuosi, jog žmonės, kurie atkeliauja netgi iš Japonijos ir įsigyja mūsų kūrinius įvertins meilę, kuri buvo įdėta į kiekvieną medžiagos centimetrą. Mūsų produktai praeina ilgą kelionę kol atsiduria kliento rankose. Pirmiausia viskas tėra siūlai. Natūralus, lininiai siūlai. Vėliau jie būna neriami ir patampa medžiaga. Mes visuomet įsitikinam, kad nėrinys yra puikus ir tik po kokybės įvertinimo viskas yra perduodama vienai jaunai mergaitei, kuri toliau rūpinasi medžiagomis. Ši jauna mergina – Karolina, Irenos anūkė. Irena mane ir Karoliną (kuri tuo metu buvo 18-niolikos metų) išmokė kaip gaminti tobulas sukneles ir kaip kuri naujus gaminius. Mes darėme fotosesijas, o Karolina buvo mano modeliukas J Man šios nuotraukos buvo tokios nuostabios, ir aš buvau tokia sujaudinta, kadangi viską, ką tuo metu darėm – darėm kartu, Irena, Karolina ir aš. Mano vyras rūpinosi mūsų nėrimo mašinomis taigi jis taip pat buvo didelė viso darbo dalis.

Būna dienų, kai darbus pabaigiame vėlų vidurnaktį, bet patikėkit manimi – darbas kartu su artimais yra neįkainojamas. Mūsų jauniausi vaikai žaidžia aplink kol mes darbuojamės ir tokiu metu aš pradedu svajoti, kaip ateityje tai, ką darome, taps ir mūsų vaikų veikla, jų aistra ir būdu, kaip išreikšti save. Po viso šito laiko mūsų prekinis ženklas nėra tiesiog verslas – tai jau tapo šeimos tradicija. Viskas gaminama rankomis – kiekviena suknelės klostė, kiekviena siūlė – keletą iš jų padarė netgi jauniausia mano dukrelė Lėja – ji be galo miela mergaitė ir mėgsta apsimesti, jog man padeda. J

Kai Irena bus paliko buvo be galo liūdnas metas, tačiau ji padarė viską, ką galėjo, kad išmokytų mane, Karoliną ir Andrių, mano vyrą, ir tradicija tęstųsi. Ji mums suteikė patirtį ir šiam darbui atlikti reikalingas žinias. Dabar mes judame į priekį savarankiškai, augame, ir negalime tuo atsidžiaugti. J Istorija ir kelionė, kaip viskas prasidėjo niekada nebus pamiršta, Irena visada liks mūsų širdyse ir mes visuomet vertinsim, ką ji padarė dėl mūsų. Būtent dėl šios priežasties mūsų prekinio ženklo vardas pavadintas šios puikios moters garbei – Irena Fashion. Dabar ir jūs žinote tikrąją priežastį ir reikšmę, besislepiančią po mūsų pavadinimu.

Lietuviška lino tradicija

Ne be reikalo Lietuva yra žinoma visame pasaulyje dėl lino medžiagos ir lininių produktų – šių medžiagų naudojimas yra gili mūsų krašto tradicija. Senovėje lininę tekstinę buvo galima rasti kiekviename name – stalai buvo puošiami lininėmis staltiesėmis ir servetėlėmis, virtuvėse naudojami rankšluosčiai – taip pat lininiai. Spintos pilnos įvairiausių lino drabužių. Lino produktų gamyba yra sena lietuviška tradicija. Visi mūsų tradiciniai drabužiai gaminami tik iš lino ir tai vyksta iki dabar.

Linas ir vilna buvo pačios populiariausios medžiagos, naudojamos drabužiams ir namų apyvokai. Linas, kadangi jis taip sunkiai išgaunamas ir užima tiek laiko, kol yra pagaminamas, tapo labai svarbia Lietuvos kultūros ir netgi mitologijos dalimi. “Linų kančios” yra įprasta folklorinių dainų ir pasakojimų tema ir įvairūs ritualai, atliekami linų pjovimo ir gamybos metu, tapo dalimi senovės žmonių gyvenimo. Netgi laumės, mūsų mitologinės būtybės, pasakojimuose dažnai verpia ir suka linus. Buvo tikima, jog jeigu moteris verpdama linus kviesis laumių, jos gali ateiti šiai moteriai į pagalbą, tačiau ne visada su gerai ketinimais – kartais laumės suverpia moters vidurius kartu su linais. Deja, bet šie mitologiniai susidūrimai retai turi geras pabaigas – laumės yra pavojingos, lygiai kaip fėjos Airijos mitologijoje.

 

Verpimas ir sukimas, ypač lino, yra svarbūs lietuviškos kultūros elementai ir dažnai randami muziejuose visoje šalyje, demonstruojami amatininkų parodose ir festivaliuose.