Gintaras

Mūsų suvenyrų parduotuvėse rasite pačius puikiausius gintaro dirbinius, sukurtus meistrų iš visos Lietuvos. Kiekvienas gaminys yra unikalus, rankų darbo ir išskirtinio dizaino. Juk gintaras – tai vienas didžiausių Lietuvos, jo kilmės šalies, turtų. Viskas, ką galime pasiūlyti parduotuvėje, yra pagaminta čia.
Taip pat turime jums naujienų! Mūsų parduotuvėse jau galite rasti gintarinių dirbinių su auksu bei sidabru!

O jeigu norite sužinoti daugiau, kodėl gintaras toks įpatingas, pateikiame jums šiek tiek informacijos.

Pagal Lietuvos folklorą Perkūnas, griaustinio tėvas, supyko, kai jo duktė Jūratė ir žvejus Kastytis įsimylėjo vienas kitą. Sukėlęs jūroje didžiulę audrą, Perkūnas Jūratę prirakino prie povandeninių gintaro rūmų ir viską sutrupino į gabaliukus aplink ją. Dabar, kai Jūratė verkia, jūra tampa nerami ir į krantą ant smėlio išplauna jos ašaras bei sunaikintų rūmų daleles. Ir todėl gintaras yra renkamas po audrų.

Gintaras yra brangus, tačiau ne brangakmenis. Tai ne mineralas, o sukietėję tam tikrų medžių sakai, kurie per amžius pavirto į fosilijas. Kadangi nugludintas gintaras yra gelsvas, permatomas ir švyti prieš šviesą, jis jau ilgus metus buvo naudojamas papuošalams ir kitoms dekoracijoms. 

Didžiausi ginatro klodai randami būtent Baltijos regione. Retkarčiais gintare išlikusios užkonservuotos įvairių priešistorinių gyvūnų ar augalų liekanos. Daugiau nei 105 tonos gintaro, susidariusios Paleogeno amžiaus miškuose, rasta Baltijos regione, ir tai yra didžiausios žinomos gintaro sankaupos. Baltijos regiono gintaras taip pat laikomas pačios geriausios kokybės.

O tam, kad šiais laikais turėtume šį nuostabų akmenuką, buvo reikalingi milijonai metų ir tinkamos sąlygos jam susiformuoti. Baltijos gintaras rastas netgi Egipto katakombose – yra žmonių, kurie dar iki dabar tiki šios medžiagos gydomosiomis galiomis bei galia, apsaugančia nuo piktųjų dvasių. Gintaro galios Lietuvos folklore taip pat turi didelę reikšmę. Prieš atsirandant moderniai šių laikų medicinai gintaras buvo nešiojamas kaip papuošalas ir amuletas, ar įdedamas į mažus krepšelius ir naudojamas kaip vaistas nuo artrito, reumato, gerklės skausmo, dantų skausmo ir skausmo pilve. Tiesa pasakius, ir šiais laikais yra tėvų, kurie Baltijos gintaro gaminius perka kūdikiams kaip priemonę nuo besikalančių dantų skausmo. Gintaras gali būti netgi 300 atspalvių – ir nors labiausiai paplitusi spalva yra gelsva ir oranžinė, kartais randama ir žalsvo ar melsvo atspalvio gintaro gabaliukų, kurie turi augalų priemaišų.